INDUSTRIALNE
WNĘTRZE

CIĘŻKIE BRZMIENIA

3D DECO & VIZUALS
AMBITNA
ELEKTRONIKA
RAP
NA STOCZNI
niepowtarzalny
klimat

Nadchodzące imprezyFlowerPower Roller Disco z 3City Piranhas! 26 MAJ 2017


FlowerPower Roller Disco z 3City Piranhas!

Kwiaty we włosach, pacyfki na szyjach, dzwony, frędzle i rokendrol!

W takim klimacie będziecie mogli się zabawić już na natępnym ROLLER DISCO z 3City Piranhas Roller Derby w Protokultura - Klub Sztuki Alternatywnej!

Plećcie wianki i warkocze bo TAKIEJ imprezy w Protokulurze jeszcze nie było! Nie zapomnijcie o odpowiedniej stylówie - aż do przyszłego piątku będziemy Was zalewać inspiracjami strojów! 

Spodnie-dzwony, kilogramy biżuterii prosto ze złomowiska, kwietne wianki czy lennonki - to kategoryczny must-have tej imprezy:)

O oprawę muzyczną, która na pewno porwie Was do szalonego pląsu na ośmiu kołach zadba nie kto inny, jak To ja Drozda, znany także jako PawełKapitan Drozda!

PAMIĘTAJCIE! Jak na każdej edycji 3City Piranhas Roller Derby sprowadzą Wam trochę oldschoolowych wrotek - lecz nie zapomnijcie, że z własnymi kółkami jesteście równie pożądani! 


W SKRÓCIE?

GDZIE? KLUB PROTOKULTURA, ul.NITERÓW 29B
KIEDY? 26.05 PIĄTEK, GODZ. 21.00
ILE WEJŚCIE? 10 ZŁ
ILE WROTKI? 10/15 ZŁZobacz FlowerPower Roller Disco z 3City Piranhas! na Facebooku


ProtoTYPY DNB X Dok Protokultura 31 MAJ 2017


Elektronika z głośnika w doku Proto!

LINE UP:
[drum and bass]

Jaqp [DRUMATIC]
Performer [DirtyDanzigArt]
Polan [DirtyDanzigArt]
Ross [Medulla Oblongata]

###
Karmi nas Panburger!

---------------

START: 20:00
KIEDY: każda środa
ZA ILE: za friko
GDZIE: Dok Protokultura

Widzimy się na Stoczni!Zobacz ProtoTYPY DNB X Dok Protokultura na Facebooku


V Urodziny Tearu Navpaky - IV i V AKT 3 CZE 2017


AKT IV
Wielki COMEBACK! 
W sobotę 3 czerwca o godz. 17 w Domu Harcerza ponownie spotkacie ciotkę Motię i wujka Tarasa. Pamiętacie ich jeszcze? Zgadza się! To „Myna Mazajło” autorstwa Mykoły Kulisza powraca na scenę po długiej nieobecności! My już nie możemy się doczekać powrotu szalonej rodziny Mazajłów! Czytajcie dalej, bo to nie koniec atrakcji na ten dzień!

Ceny biletów:
25 zł - normalny
20 zł - studencki/szkolny 
Dzieci do 13 roku życia - wstęp wolny.


AKT V
Na zakończenie dnia i hucznych urodzin zapraszamy wszystkich do klubu Protokultura, gdzie do białego rana będziemy świętować kolejny niezapomniany rok działalności Teatru Navpaky. Nie myślcie jednak, że to będzie zwyczajna impreza. Każdy z naszych gości będzie miał możliwość zaistnienia na „protokulturowej” scenie i wzięcia udziału w konkursie, bo powraca lubiana przez wszystkich „Szansa na sukces”. Aby zaśpiewać wspólnie z nami wystarczy do 24.05 mailowo (teatr.navpaky@gmail.com) zgłosić swoją kandydaturę. Każdy z uczestników otrzyma listę piosenek. Podczas konkursu wylosuje jedną z nich i do wybranej ścieżki dźwiękowej (taśma profesjonalna lub z linią melodyczną) zaśpiewa wybraną piosenkę. Nasze urodziny to nie tylko konkursy, ale również tańce do białego rana. W ten wyjątkowy wieczór zagra dla nas DJ Hancia, która swoimi rytmami wypełniała parkiet już nie raz!

Ceny biletów:
20 zł - normalny
15 zł - studencki/szkolny 
Dzieci do 12 roku życia - wstęp wolny.

Mamy nadzieję, że z większością naszych gości spotkamy się na tego dnia dwukrotnie, dlatego przygotowaliśmy łączony bilet na IV i V akt naszych urodzin!

Ceny karnetów:
35 zł - normalny
25 zł - studencki/szkolny
Dzieci do 12 roku życia - wstęp wolny.ДІЯ V

Великий COMEBACK!
В суботу 3 червня год.17 в Будинку Харцера в Гданську знову зустрінете тьотю Мотю і дядька Тараса. Ви ще їх пам’ятаєте? Саме так! Це „Мина Мазайло” від Миколи Куліша вертається на сцену після тривалої відсутності! Ми вже не можемо дочекатись повернення шаленої родини Мазайлів! Читайте далі, адже це ще не кінець цього дня…

Ціни квитків:
25 злотих- нормалний квиток
20 злотих- студенти/ школарі
Діти до 12 років - безкоштовно

ДІЯ V
На закінчення дня і гучних уродин запрошуємо всіх до клубу Прокультура, де до білого ранку будемо святкувати наступний незабутній рік діяльності театру Навпаки. Не думайте однак, що це буде проста забава. Кожен з наших гостей буде мати можливість побувати на нашій сцені і взяти участь в конкурсі, бо на сцену вертається ''Шанс на успіх". Щоб заспівати спільно з нами вистачить до 24.05 на електронну пошту (teatr.navpaky@gmail.com) зголосити свою кандидатуру. Кожен з учасників отримає список пісень. Під час конкурсу витягнеш одну з них під вибраний трек. Наш день народження, це не тільки конкурси, але також забава до сходу сонця. В цей винятковий вечір заграє для нас Ганця, яка черговий раз допоможе нам створити неймовірну, музичну атмосферу!

Ціни квитків:
20 злотих- нормалний квиток
15 злотих- студенти/ школарі
Діти до 12 років – безкоштовно


Ми сподіваємося, що цього дня з більшістю наших гостей ми зустрінемося два рази, саме тому ми підготували единий квиток на 4 і 5 акт нашого дня народження!

Ціна абонаменів:
35 злотих- нормалний квиток
25 злотих- студенти/ школарі
Діти до 12 років – безкоштовноZobacz V Urodziny Tearu Navpaky - IV i V AKT na Facebooku


Luna Plena - Open Air Edition - Psytrance Party 9 CZE 2017


Luna Plena powraca!
Tym razem, czas na edycję pod chmurką ;)

MAIN:

Chromee [ADHS Rec/Celtic Circle - DE]
https://soundcloud.com/pappe-2/chromee-psytrance-summer-mix-2016
Nois [Egodrop]
Kuczer [Cronomi Records, Area303, SST] 
Kace [Cronomi Records]
Rough [Toga Dansverg Projekt]
Special Fx [Medulla Oblongata]
Szopen [Medulla Oblongata]

CHILL:

Miraceti [Mamomam Records]
https://soundcloud.com/miraceti
Asphodel [Moon Unity]
Arayan [Equinox]
Bladzinski [Medulla Oblongata]
Kudłaty [The Tribe]

Deko;
May Ster

TRIBAL FUSION DANCE PERFORMANCEᏫ 
Terpsy Core

Wjazd: 20zł
Start: 21:00Zobacz Luna Plena - Open Air Edition - Psytrance Party na Facebooku


Świński FEST Porky Vagina Nuclear Holocaust Unborn Suffer + MORE 10 CZE 2017


Chrum! Chrum! 
Zapraszamy na pierwszą i mamy nadzieję że nie ostatnią edycję Świńskiego Festu! Odbędzie się ona w gdańskiej Protokulturze na letniej scenie! (Jeśli oczywiście pogoda dopisze, tak to zwiniemy się do środka ) 
Tańce, chulanki i swawole uświetnią:

Mistrzowie kału i wymiocin z Strzelec Opolskich czyli Porky Vagina !!

Trójmiejscy zwyrodnialcy z Putrid Evil serwujący miks Old School Death/Grind'u.

Uważający się za najgorszy i najgłupszy zespół świata słupski ZNMRprezentujący grind and punk.

Pochodzący ze Świdnika Nuclear Holocaust! Zrówna on z ziemią Gdańską scenę niczym atomówka zrzucona na pewną wieś w Japonii. 

Brutalny niczym poród po gwałcie, brutal death grindowe trio z Bydgoszczy zmiażdży was swoim 15 letnim stażem rozsiewania perwersji. Przed państwem Unborn Suffer.

Mocny niczym klaps od ojca na gołe dupsko. Łupiący czaszki Astarot z Leszna pokaże co oznacza prawdziwy slamming brutal death metal.

Postrach Słupskich pierogarni czyli Klaszczące Pierogi zaprezentuje Państwu pierogowy grindcore. Na pewno niejeden z Was zaklaszcze swoim pierożkiem na ich występie.Zobacz Świński FEST Porky Vagina Nuclear Holocaust Unborn Suffer + MORE na Facebooku


Bwana/Before Kaskada Festival I Protokultura 14 CZE 2017


Przyjeżdżamy do Was, żeby przedstawić wam ideę Kaskada Festival 2017.
2 dni, jezioro, przepiękny XIX wieczny zamek oraz przyległy 9ha park.
Gwiazdami festiwalu są Alex NiggemannIshome oraz Bwana którego usłyszycie na naszym beforze. 
Wpadajcie do Protokultury by przekonać się o co nam chodzi!

Line up:

Bwana (Aus Music/Toronto/Berlin)
Michal Gutkowski (Be Kolektiv/PRO/Poznań)
Paryss (Bułka Paryss'ka/Gdańsk)
KAJKO (Zaćmienie/Gdynia)

Start: 22:00
Wstep: 15/20 złZobacz Bwana/Before Kaskada Festival I Protokultura na Facebooku


Noc kupały - Percival Schuttenbach X Helroth 16 CZE 2017


Po raz pierwszy Folkmetalowa Noc Kupały w Gdańsku!

Zagrają:

Percival Schuttenbach
Potentat na scenie folk-metalowej i medieval-folkowej w Polsce. Zespół działający aktywnie od 1999 roku zgromadził od tego czasu na koncie wiele osiągnięć, w tym koncerty i występy na festiwalach w krajach całej Europy, najważniejsze wyróżnienia na festiwalach folkowych (Wirtualne Gęśle) , a także – jako jeden z niewielu wykonawców w Polsce – diamentową płytę za współautorstwo muzyki do projektu Równonoc - spektakularnego połączenia hip-hopu ze słowiańskim folkiem.

Percival to również twórcy licznych projektów związanych z rekonstrukcją historyczną. Grupa zagrała ponad 1000 koncertów na wszelkiego rodzaju festiwalach, turniejach oraz inscenizacjach
historycznych. Regularnie pojawiają się na najważniejszych imprezach historycznych w Polsce (Biskupin, Wolin, Ogrodzieniec, Grunwald), a ich fankluby można znaleźć nawet w Brazylii i Chinach!

Zespół, którego dźwięki w dużym stopniu uświetniają najnowsze wydanie najbardziej eksportowej polskiej gry Wiedźmin 3 - Dziki Gon utytułowanej ponad 250 branżowymi nagrodami (w tym
również za ścieżkę dźwiękową - min. statuetka MocArta 2015, Hollywood Music In Media Awards 2015 oraz Game Music Awards 2015 przyznane Percivalowi obok głównych kompozytorów gry -
Marcinowi Przybyłowiczowi i Mikołajowi Stroińskiemu.

Zespół w 2016r. podpisał umowę wydawniczą z Sony Music Poland której następstwem było wydanie płyty “Strzyga” podsumowującej kilkunastoletnią działalność zespołu.

Członkowie zespołu:

Mikołaj Rybacki
Katarzyna Bromirska
Joanna Lacher
Andrzej Mikityn
Christina Bogdanova
Marcin "Froncek" Frąckowiak
Kamil Rogiński


Helroth został założony w grudniu 2012 roku przez trójkę przyjaciół, Marthę, Zapora i
Ernesta. W kwietniu 2013 roku zespół udał się na polsko-czeską trasę ze słoweńskim zespołem Avven.
W tym samym roku, Helroth wydał swoją pierwszą EP-kę "Wataha" i wystąpił w Warszawie na Folk Metal Harvest Festival razem z Dalriada, Silent Stream of Godless Elegy i Litvintroll. 
Wiosną 2014 roku grupa zagrała z Arkoną, Percival Schuttenbach i SSOGE we Wrocławiu i Katowicach, a jesienią na niemieckim Weltenbaum Festival w Erfurcie. Następnie suportował Eluveitie, Skálmöld i Arkonę na polskim odcinku ich trasy (Kraków, Warszawa, Szczecin). W 2015 roku Helroth zagrał jako headliner na Medieval Festival w Trokach (Litwa) i zagościł we Francji na Ragnard Rock Festival, po czym udał się na krótkie tournee po Włoszech i Słowacji. 

W październiku zespół wspierał we Wrocławiu Ensiferum, 
Skyforger i Metsatöll. 
W grudniu 2015 opublikował teledysk "Wiedźma" 
zapowiadający wydanie swojego pierwszego 
LP "I, Pagan". 
Latem 2016 Helroth ponownie zawitał na Ragnard Rock Festival we Francji.

Po wydaniu debiutanckiego albumu „I, Pagan”, Helroth zagrał kilka koncertów promocyjnych w kraju a następnie towarzyszył zespołowi Percival Schuttenbach na trasie „Strzyga Tour”.
Rok zakończył jako główny polski support Eluveitie w katowickim Mega Club.

Członkowie zespołu
Orthank - vocals
Martha - flutes, 2nd voc
Ernest - violin
Zapor - guitar
Jan Machalski - guitar
Morwin - bass
Marcin - drums

https://www.facebook.com/pg/Helroth/


Support - TBA

Więcej informacji wkrótce.Zobacz Noc kupały - Percival Schuttenbach X Helroth na Facebooku


Silver x VNM + Goście -Koncert Premierowy Płyty ,,Hołd Dla Ulic" 17 CZE 2017


Już 17 czerwca odbędzie się impreza premierowa płyty "Hołd Dla Ulic" gdańskiego rapera Silvera, połączony z występem gości obecnych na tym krążku oraz uświetniony koncertem VNM'a - jednego z najpopularniejszych i najbardziej cenionych, polskich raperów. 
Wyjątkowy charakter charakter tego eventu zawiera się nie tylko w line-upie ale także lokalizacji sceny - wszystkie koncerty odbędą się na świeżym powietrzu, tuż przy Klubie Protokultura! 

Główni wykonawcy:
Silver GDAŃSK + Goście
VNM
Support: info wkrótce

Data i godzina:
17.06.2017, start godz. 20

Bilety
25 zł - przedsprzedaż w wybranych punktach i u Promotorów - więcej informacji wkrótce!
30 zł - w dniu koncertu na "bramce"

Organizatorzy:
Soul Records
Protokultura - Klub Sztuki AlternatywnejZobacz Silver x VNM + Goście -Koncert Premierowy Płyty ,,Hołd Dla Ulic" na Facebooku


Dub Mass vs Dub Club - Radikal Guru, Dubseed Sound System 23 CZE 2017


Uwaga, Basowe przesilenie!

Dub Mass XXIX + Dub Club Trójmiasto 19, czyli... 

DWIE NAJCIĘŻSZE BASOWE IMPREZY TRÓJMIASTA W JED-
NYM MIEJSCU I CZASIE. TRZY POTĘŻNE SOUND SYSTEMY 
NA DWÓCH SCENACH. CAŁONOCNA SCENA PLENEROWA
W INDUSTRIALNEJ STOCZNIOWEJ SCENERII. OPEN GRILL 
(weź własną szamę) PRZY NAJLEPSZEJ SELEKCJI MUZYKI 
REGGAE / DUB / DUBSTEP / JUNGLE / DANCEHALL!

NA LEGENDARNYM NAGŁOŚNIENIU Z KRAKOWA: DUBSEED SOUND SYSTEM zagrają:
- Radikal Guru
- Mack (Moonshine Recordings)
- Dubseed (Dub Temple)
- Dub Therapist (Kraków)
- RDSS Dub (Rzeszów)

SCENA PLENEROWA - PIERWSZE SOUND SYSTEMOWE DERBY TRÓJMIASTA:
- Pandadread Sound System
- Rootical Connection Sound System

23.06.2017 @ Protokultura, GdańskZobacz Dub Mass vs Dub Club - Radikal Guru, Dubseed Sound System na Facebooku


Łamanka, czyli Noc Świętojańska po ukraińsku 24 CZE 2017


Teatr Navpaky oraz Związek Ukraińców w Polsce zapraszają na ukraińską zabawę do białego rana z okazji nocy świętojańskiej, we wschodniej tradycji nazywanej Nocą na Iwana Kupała. Podczas naszego wydarzenia będziecie mieli okazję nauczyć się pleść wianki, tańczyć w korowodzie, śpiewać tradycyjne ukraińskie „wesnianki” i „hajiwki”, czyli pieśni letnie, a także spróbować dania kuchni ukraińskiej. Słowem – nie będziecie się nudzić! Do tańca zagrają „Chutir” z Gdańska i „The Ukrainian Folk” z Górowa Iławeckiego.

Wydarzenie organizowane w ramach cyklu „Od tradycji do współczesności”.
Data: 24.06.2017, 19:00
Miejsce: Protokultura, ul. Niterów 29B, Gdańsk 
Ceny biletów: 60/80 zł

***

Театр «Навпаки» і Об'єднання українців у Польщі запрошують Всіх до традиційної української забави до світанку, на святкування Ночі на Івана Купала. Під час нашого заходу у Вас буде можливість дізнатися, як плести вінки, як танцювати в хороводі та співати традиційні українські веснянки і гаївки, а також спобувати страв рідної кухні. Одним словом - Вам буде чим зайнятися! До танцю гратимуть ансамблі "Хутір" із Гданська та "The Ukrainian Folk" з Гурова Ілавецького.

Захід організований у рамах циклу «Від традиції до сучасності»
Дата: 24.06.2017, 19:00
Місце: Protokultura, вул. Нітерув 29Б, Гданськ
Ціни квитків: 60/80 злZobacz Łamanka, czyli Noc Świętojańska po ukraińsku na Facebooku


Nuclear, Conflicted, Tersha, Resurrection 26 CZE 2017


Ferroda Booking, no more silence oraz Protokultura wakacje rozpoczynają od solinego thrashowego kopniaka w zad :) 

Zagrają: 

NUCLEAR (thrash metal. Chile)
nuclear.bandcamp.com
www.metal-archives.com/bands/Nuclear/47481
www.youtube.com/channel/UCxFYBhi5feBuEffU6qbTEpg

CONFLICTED (thrash metal. Chile) 
www.conflicted.cl
www.metal-archives.com/bands/Conflicted/3540315610
www.youtube.com/user/OficcialConflicted

Tersha (thrash metal. Gdańsk)
tersha.bandcamp.com
www.metal-archives.com/bands/Tersha/3540401008
www.youtube.com/channel/UC36l80sL9fh6xVKPiKB3LuQ

Resurrection (death metal. Słupsk) resurrectionslupsk.bandcamp.com
www.metal-archives.com/bands/Resurrection/3540394867
www.youtube.com/channel/UCnSSiYa1WP6ZDKF5D_KfamA


Więcej info niebawem...

Zapraszamy !Zobacz Nuclear, Conflicted, Tersha, Resurrection na Facebooku


Nawia III - Psychodeliczna Podróż 30 CZE 2017


Ostatnia edycja naszej Nawii miała miejsce pod koniec 2011 roku, tym razem wracamy z podwojoną siłą :) Czekają na Was dwie noce wypełnione po brzegi muzyką z pogranicza psychedelic trance oraz chillout, goście z zagranicy i wiele innych ciekawych opcji.. 


❆❆LINE UP❆❆

[ambient, chillout, downtempo, dub, progressive, psychedelic, forest, dark, full on, hi tek trance...]

TERSIUS LIVE! [Vantara Vichitra Records RPA]
https://soundcloud.com/tersius
KABI LIVE! [Zenon Records RPA]
https://soundcloud.com/kabi-music
SUMIRUNA LIVE! [Zenon Records AUS]
https://soundcloud.com/sumiruna
SOURONE LIVE! [Zenon Records]
https://soundcloud.com/sourone
RED SUN RISING LIVE!
https://soundcloud.com/red-sun-rising
MOONDANCER LIVE!
https://soundcloud.com/moondancer
ATAN [Toga Dansverg Projekt]
ARAYAN [Equinox projecT]
https://soundcloud.com/arayan
BLADZINSKY [Medulla Oblongata]
https://soundcloud.com/bladzinsky
DItCH [Medulla Oblongata]
ELF [Stropharia Cubensis Community]
KUCZER [Cronomi Records]
https://www.mixcloud.com/kuczer/
KUDŁATY 
LEORAFEN [Equinox projecT / LesnaSzajka]
LEŚNIK [Medulla Oblongata / LesnaSzajka]
https://soundcloud.com/zielony69
MABEAT [MDMT]
https://www.mixcloud.com/Mabeat/
NOGOA [Medulla Oblongata / The Psychedelic Way]
https://soundcloud.com/nogoa
OCHEN [LesnaSzajka / Medulla Oblongata]
https://soundcloud.com/ochen_lsmo
PAPAJ [Medulla Oblongata]
ROUGH [Medulla Oblongata]
ROSS [Medulla Oblongata]
SZOPEN [Medulla Oblongata]
WENAR [Medulla Oblongata]
...
..
.


❆❆DEKO & VISU❆❆

0x43 
Lilith Di
May Ster
LesnaSzajka
Medulla Oblongata

❆❆UV BODYPAINTING❆❆

Zuzanna

❆❆SHOPS & GALLERIES❆❆

Saikotoonz
Chillina handmade
Pracownia Sita Suzito
...
..
.

❆❆FOOD & SNACKS❆❆

...
..
.

Więcej info, oficjalna ulotka, ceny biletów i inne niebawem ;) 


❆❆❆❆❆❆❆Zobacz Nawia III - Psychodeliczna Podróż na Facebooku


CETI- Snakes Are Back In Town 29 LIP 2017


koncert CETI w ramach trasy THE SNAKES ARE BACK IN TOWN promującej najnowszy album SNAKES OF EDEN 

Bilety w cenie 45/65 zł

CETI - niekwestionowana ikona polskiego metalu pod wodzą Grzegorza Kupczyka. Pełna energii, szybkości i przebojowości muzyka z rock'n'rollowym kopniakiem. CETI to już 27 lat niezłej historii i muzy - www.ceti-gk.com

Najnowszy album "Snakes of Eden" to pod względem muzycznym w dużej mierze kontynuacja albumu "Brutus Syndrome" (MMP 2014) z twardymi mocnymi gitarami, agresywną sekcją rytmiczną i chwytliwymi melodiami. Materiał znajdujący się na płycie składa hołd klimatowi lat 80 tych łącząc ich znakomite osiągnięcia z bardzo nowoczesnym spojrzeniem na idea Hardrocka dziś. Na płycie usłyszeć można również swoisty przegląd wszystkich płyt CETI z ich już ponad 27 letniej działalności, ujawniający dorobek twórczy tej uznanej i oryginalnej w każdym calu formacji. Za kompozycje odpowiadają Tomasz Targosz ( basista grupy ) oraz Grzegorz Kupczyk ( wokalista) . Teksty są wyłącznym dziełem Tomasza Targosza. Autorem okładki jest grafik Piotr Szafraniec pracujący z zespołem również przy poprzednim albumie. Idea okładki tak jak zawarte na albumie utwory nawiązują do filozofii ludzkiej egzystencji nie wyłącznie w kontekście religijnym czy biblijnym, jak by na wskazywała okładka , ale ogólnie i szerzej ujętej kondycji współczesnego człowieka, która podjęta została na płycie " Brutus Syndrome" . To filozofia życia, ale przede wszystkim jego radości i smutki a nade wszystko to prawdziwy Rock And Roll.Zobacz CETI- Snakes Are Back In Town na Facebooku


Sabat Czarownic 2017 - Psychedelic Trance Open Air 11 SIE 2017


Sabat Czarownic nadchodzi...


ᏫLINE UPᏫ
[Psychill/Ambient/Dub/Downtempo/Psychedelic Trance/Goa Trance/Forest Trance/Zenonesque/Fullon]

► JARALUCA LIVE! [Goa Madness Records/Mamomam Records
♪ https://soundcloud.com/jaraluca
► ALIEN TRANSLATOR LIVE! [D Noir Records]
♪ https://soundcloud.com/alien-translator
► SLV LIVE! [Fantazja]
♪ https://soundcloud.com/slv-music3
► ASPHODEL [Moon Unity]
♪ https://soundcloud.com/aszpen
► ATAN [Toga Dansverg Projekt]
► BLADZINSKY [Medulla Oblongata]
♪ https://www.mixcloud.com/Bladzinsky
► DITCH [Medulla Oblongata]
♪ https://medullaoblongatamusic.bandcamp.com/
► ELF [S.C.C.]
► HAVAYA [3D VISION]
♪ https://www.mixcloud.com/havaya/
► LEŚNIK [ LesnaSzajka/Medulla Oblongata]
♪ https://soundcloud.com/zielony69
► MEFF [Egodrop]
♪ https://soundcloud.com/michal-meffski
► OCHEN [LesnaSzajka/Medulla Oblongata]
♪ https://soundcloud.com/ochen_lsmo
► ROSS [Medulla Oblongata]
♪ https://soundcloud.com/lifeneverstops
► SLV [Fantazja]
♪ https://www.mixcloud.com/SLV/
► SZOPEN [Medulla Oblongata]
► WYRX [Egodrop]
♪ https://www.mixcloud.com/wyrxyz
► ZOE [S.C.C./Dzikuska Open Air]

ᏫDEKOᏫ 
LesnaSzajka
Protokultura
Lilith Di

ᏫART & GALLERYᏫ
Lilith Di
Ja i potwór morski.
UV Bodypainting by Zuzanna
...

ᏫSHOPSᏫ
Saikotoonz
Chillina handmade
Baba Yaga Masks
Pracownia Sita Suzito
...
...
ᏫCHAISHOPᏫ
Karma Guru Indian Food Truck

WJAZD: 
PRZEDSPRZEDAŻ - 25zł (100 biletów)
W DNIU IMPREZY - 35zł

Bilety dostępne tutaj:
https://protokultura.interticket.pl/program/sabat-czarownic-open-air-11-13-sierpnia-2772

START: Piątek, godzina 20:00
KONIEC: Niedziela 14:00

GDZIE: 
Scena letnia Protokultury
Ul. Niterów 29B, Gdańsk - Stocznia

PATRONAT:
Psytrance.plZobacz Sabat Czarownic 2017 - Psychedelic Trance Open Air na Facebooku


Asteroid, Octopussy, Weedcraft, Ignu 13 SIE 2017


No more silence oraz Protokultura zapraszają na wycieczkę gdzie rządzić będzie klimat i muzyka lat 70tych, a oprowadzać Was będą kolejno warszawski Ignu, puławski Weedcraft, gdyński Octopussy oraz szwedzkiAsteroid..

Asteroid (stoner/fuzz/psychedelic/rock) 
Historia tego zespołu to niekończąca się psychodeliczno-kosmiczna saga. Pierwsze znaki na niebie pojawiły się zimą 2003 roku, po długiej ponad dźwiękowej podróży trio znalazło się w idealnej konstelacji, a ich muzyka zaświeciła pełnym blaskiem. Z początku ludzie widzieli w Asteroid kolejną stoner/doom metalową kapelę, lecz wkrótce chmury rozeszły się, a dźwięki nabrały nowego charakteru. Było w nich słychać przede wszystkim głosy z przeszłości: bluesa, brytyjskiego rocka z lat 70tych czy nawet tradycyjny szwedzki folklor.
www.asteroid.se
www.metal-archives.com/bands/Asteroid/38993

Octopussy (stoner/rock'n'roll/blues) 
..to trójmiejski zespół rockowy łączący brzmienia rock’n’roll, stoner, blues. Pięciu chłopaków zainspirowanych tytułem filmu o Jamesie Bondzie stworzyło grupę, w której odbijają się echa klimatu południa USA oraz rozległych terenów pustynnych. W ich muzyce nie ma jednoznacznego przekazu, dla nich natomiast liczy się melodia i rock’n’roll. Po przerwie związanej z szukaniem nowego wokalisty, zespół wraca z nowym składem oraz płytą, która ujrzy światło dzienne w czerwcu 2017. W między czasie można posłuchać nowego utworu:
www.youtube.com/watch?v=2F2Ra_hWdBU
octopussyband.bandcamp.com

Weedcraft (stoner/heavy/doom) 
..to potężne, wolno sunące riffy i soczyste pociągnięcia rodem z lat 70tych, pustynne dźwięki i perkusyjny walec parowy. Bezkompromisowe, mięsiste masy. Tysiąc ton na godzinę.
weedcraft.bandcamp.com

Ignu (rock/psychedelia/heavy/blues)
Święty i szaleniec. Budda i menel. Codziennie śpi w innym łóżku. Poszukuje oświecenia i zbawienia. Każdy Ignu rozpozna drugiego Ignu. Jan rozpoznał Cyryla, David - Lubosza. Rozpoznali się od razu gdzieś na warszawskiej Pradze. Grają razem od 2015 roku. W marcu tego roku zadebiutowali singlem „Checkered Room”.
Inspiracją dla nazwy zespołu była twórczość amerykańskich pisarzy lat 50tych z nurtu Beat Generation, w szczególności Allena Ginsberga. Podzielają jego zamiłowanie do mistycyzmu, orientu, buddyzmu i artystycznej niezależności. Ignu to uosobienie stylu życia bitników i wszystkich pokoleń z niego czerpiących. 
Zespół stanowi czterech przyjaciół. Na perkusji gra Cyryl Skiba, na gitarze basowej David Condis Y Troyano, na gitarze elektrycznej Jan Szege, śpiewa Lubosz Majewski. 
Nie unikając najcięższych dźwięków, grają alternatywnego rocka. 
www.youtube.com/channel/UCiuadTSXo7xEfuwyksKm0lA
Więcej informacji, oficjalny plakat, przedsprzedaz biletów i inne niebawem.. 

Zapraszamy i obiecujemy, że po naszej wycieczce do domu nie wrócicie już tacy sami ;)Zobacz Asteroid, Octopussy, Weedcraft, Ignu na Facebooku


Yuri Gagarin [SWE] + Red Scalp 19 PAŹ 2017


No more silence oraz Protokultura zapraszają na kolejny koncert z pogranicza psychodelicznego stonerowego grania, a wystąpią na nim szwedzki Yuri Gagarin oraz nasz polski niezastąpiony Red Scalp..

Yuri Gagarin (space/psychedelic rock) 
..to szwedzka kapela grająca ciężkiego space rocka. Powstała na początku 2012 roku w Göteborgu, początkowo jako trio, po pewnym czasie uformowała się do pięcioosobowego składu. Ich ciężki psychodeliczny dźwięk budują mocarne riffy, intensywna gitara rytmiczna, ciężkie bębny, klimatyczny bas i synthowe noisy w tle. Kapela zamknęła się w studio na początku 2013 roku by nagrać swój debiutancki krążek. W 2015 roku wydali epkę "Sea of Dust" i ich drugi album zatytułowany "At The Center Of All Infinity". Yuri Gagarin zagrał już liczne koncerty w Europie, a to będzie ich pierwsza wizyta w naszym kraju. 
yurigagarinswe.bandcamp.com
www.youtube.com/channel/UC-HmPcFWPrh98S0f18macgw

Red Scalp (indian stoner rock/doom) 
..to polska kapela grająca jak to sami określają indiański stoner, powstali w 2012 roku. W 2014 wydali swoją debiutancką epkę "EP No.1". Niedawno światło dzienne ujrzał ich długogrający album zatytułowany "Rituals".
redscalp.bandcamp.com
www.youtube.com/channel/UCX5fhShd2CstqsqIB4yiYVQ

+ ?????


Więcej informacji, oficjalny plakat, przedsprzedaż biletów i inne podamy za jakiś czas ;) 

Zapraszamy!Zobacz Yuri Gagarin [SWE] + Red Scalp na Facebooku


Shibalba + Devathorn | Protokultura 18 LIS 2017


Klub Protokultura oraz No More Silence zapraszają na jeden z dwóch w Polsce koncertów na których wystąpią greckie Shibalba oraz Devathorn!


Shibalba

Grecki zespół wykonujący medytacyjny dark trance/ambient w połączeniu z muzyką szamańską. Ich muzyka jest przesiąknięta wschodnim mistycyzmem. Cechuje ją przywiązanie do szczegółu, wielowymiarowość oraz elementy charakterystyczne dla szeroko pojętej, tradycyjnej muzyki rytualnej i szamańskiej. Towarzyszą jej intonacje oraz szepty. Poza syntezatorami i gitarowymi dronami, zespół korzysta z takich instrumentów jak tybetańskie rogi, tybetańskie misy dźwiękowe, darbuki (bębny kielichowe), ceremonialne gongi i dzwony oraz trąbki wykonane z rogów i kości. Pod koniec kwietnia ukaże się ich najnowsza płyta zatytułowana "Psychostasis - Death Of Khat" w barwach naszej polskiej Agonii Records. 
www.discogs.com/artist/3826100-Shibalba-3
www.shibalbahalls.bandcamp.com

Devathorn

Bezkompromisowy totalnie opętany, okultystyczny black metal z Grecji, działający na scenie od 2002 roku, na swoim koncie mają dwie duże płyty oraz dwa splity, w tym jeden z naszym rodzimym Blaze Of Perdition.
CHAOS, CIEMNOŚĆ, ŚMIERĆ !
www.metal-archives.com/bands/Devathorn/108658
www.devathorn.bandcamp.com

+ ????

Więcej info, oficjalny plakat, supporty, przedsprzedaż i inne opublikujemy niebawem. 

Zapraszamy!Zobacz Shibalba + Devathorn | Protokultura na Facebooku


Najbliższa impreza


FlowerPower Roller Disco z 3City Piranhas!
FlowerPower Roller Disco z 3City Piranhas! Kwiaty we włosach, pacyfki na szyjach, dzwony, frędzle i rokendrol!
26
MAJ
2017
21:00

ProtoTYPY DNB X Dok Protokultura
Elektronika z głośnika w doku Proto!
31
MAJ
2017
20:00

V Urodziny Tearu Navpaky - IV i V AKT
V Urodziny Tearu Navpaky - IV i V AKT
3
CZE
2017
20:00