INDUSTRIALNE
WNĘTRZE

CIĘŻKIE BRZMIENIA

3D DECO & VIZUALS
AMBITNA
ELEKTRONIKA
RAP
NA STOCZNI
niepowtarzalny
klimat

Nadchodzące imprezySkok w Rock (i nie tylko) 26 SIE 2016


Mordercza potańcówka powraca. Tym razem widzimy się w gdańskiej Protokulturze!
Zaserwujemy energetyczne sety złożone z rocka,, electro, alternativ, heavy reggae itp.
Mamy w planie porwać Was do tańca i nie wypuścić aż do rana.
Prowadzenie: Beatless & Mucha
Wstęp- 10zł(tylko dla osób pełnoletnich).Zobacz Skok w Rock (i nie tylko) na Facebooku


Jam na Stoczni! 29 SIE 2016


Jam na Stoczni, czyli coponiedziałkowe muzykowanie w Protokulturze!

Zapraszamy chętnych muzyków do grania na żywo, oraz słuchaczy głodnych improwizacji.

Gramy: funk, jazz, rock

Prowadzenie Cezary "Cezar" Zawidzki

Wstęp bezpłatny!Zobacz Jam na Stoczni! na Facebooku


protoTYPY 31 SIE 2016


protoTYPY!

Chcesz zagrać w Proto? Podbij ze swoim 45 minutowym materiałem na event@protokultura.pl z dopiskiem protoTYP. Nasza wybredna komisja skonfrontuje Twoje skille z jej gustem. Jak materiał pyknie - widzimy się na scenie! 
Masz czas do każdego poniedziałku, w każdy wtorek ogłaszamy skład sesji, w każdą środę widzimy się w naszych murach. Tyle!

start: 20:00
kiedy: każda środa
za ile: za friko

środa to dzień wesołego barmana, a konkretnie: piwko za 5 zeta i shot zimnej, czystej jak i kolorowej wódeczki za 4 złocisze!

Zapraszamy!Zobacz protoTYPY na Facebooku


Toga Dansverg Projekt -Transgresja - Birthday party 2 WRZ 2016


Indoor Mainstage: 
Kriss Lee [Tenebrous Music. UK, London]
Rough [Toga Dansverg]
Atan [Toga Dansverg] Live set, Dj set
Elf [S.C.C.] 


Garden chill stage: 
Yanzan [Musica Incognita] Live 
Dark Duck [Toga Dansverg]
Antoni Pietras [Summer Contrast]
Kali [Elbląg]

Muzyka: Electonic Dance Music & Ambient
Wizualizacje: Special Mapping 3d [Stereo Oko - Iza, Zambari]
Deco: Przemek Kryszk, Toga Dansverg, Neeila, Yanzan

Start: 22:00
Wejscie: 20 plnZobacz Toga Dansverg Projekt -Transgresja - Birthday party na Facebooku


Deutsch Nepal + Goście 3 WRZ 2016


Zapraszamy na jeden jedyny koncert w Polsce promujący album ‘Alcohology’..

deutsch nepal
Bisclaveret
GAAP KVLT
Nowa Ziemia

Prezentacja video ZENIAL ‘Minotaur/Chimera’ DVD
+ niespodzianki


DEUTSCH NEPAL - ikona sceny industrialnej ze Szwecji. Wielu może kojarzyć ten projekt dzięki doskonałym płytom wydanym przez osławiony label Cold Meat Industry, czasem zapominając, że równie ciekawe albumy okazały się w również w barwach innych wydawnictw. Peter Andersson aka Lina Baby Doll znany jest również z innych działań muzycznych, jak choćby duetu Bocksholom, współtworzonego z Peterem Anderssonem (z Raison D’etre). 
W zeszłym roku miała miejsce premiera nowego albumu Deutsch Nepal „Alcohology”.
Niniejszy koncert będzie jedynym, promującym ów krążek występem w Polsce.

BISCLAVERET - rodzimy reprezentant sceny ambientowej powstał 2000 roku w Gdańsku. Od początku duet Radosław Murawski i Maciej Mehring podąża własną drogą muzyczną. Swoje poszukiwania w materii dźwięku i słowa muzycy przełożyli na kilkanaście publikacji. Występowali również na wielu festiwalach i koncertach w kraju i za granicą. W 2014 roku ukazał się ich ostatni jak dotąd album „Theu Anagnosis”, wydany w kolaboracji Steinklang Industries i Zoharum, który zebrał bardzo pochlebne recenzje, a premierze towarzyszyły liczne koncerty promocyjne, które niestety, z przyczyn od siebie niezależnych, zespół zmuszony był zawiesić na kilkanaście miesięcy. Teraz zespół powoli powraca do występów na żywo, a niniejszy koncert to jeden z zaledwie kilku, zaplanowanych na ten rok w naszym kraju. 

GAAP KVLT – Tajemnicza postać w kapturze. Podobno pochodzi z Polski, ale sposób w jaki opowiada dźwiękiem, sugeruje, iż mógłby być reinkarnacją jednego z egipskich kapłanów, który zagubił się w drodze między fabrycznymi pustostanami Detroit a berlińskimi zagłębiami klubowymi. Gaap Kvlt lubi mylić tropy. Na szczęście pozostawia ślady w postaci nagrań. Jego dotychczasowy dorobek to m.in. kaseta „Inconnu” i trzy miniCD, debiutancki album „Void” oraz najnowszy krążek, w barwach Zoharum, „Jinn”. Gaap Kvlt objawił się też słuchaczom, osobiście racząc ich autorskim zestawem gęstych, ciężkich i transowych dźwięków na licznych koncertach w naszym kraju. Gaap Kvlt nie lubi próżni, całą dostępną przestrzeń skrzętnie zapełnia szumem, niskimi, falującymi tonami, wprawiającymi w trans zrytmizowanymi strukturami dźwiękowymi, ciężkimi industrialnymi bitami i budzącymi grozę odgłosami.

NOWA ZIEMIA – ani postrock, ani psychodelia, choć nie brakuje na nim takich pierwiastków; niby gitarowy drone, a jednak żadne z tych określeń nie opisuje dokładnie, co niesie ze sobą muzyka, wykonywana przez Artura Krychowiaka. Jeżeli nie zdążyliście zapoznać się z dźwiękami projektu NOWA ZIEMIA, musicie to koniecznie nadrobić. Niniejszy koncert będzie do tego doskonałą okazją.Zobacz Deutsch Nepal + Goście na Facebooku


LIVE 29B - Jerzy Przeździecki LIVE x Kino Oko LIVE + Goście 9 WRZ 2016


LIVE29B - nowy cykl w którym stawiamy na projekty dobrze znane na polskiej scenie muzyki elektronicznej.
Nasi goście grać będą wśród Was - w tłumie, coś jak Boiler Room.
Ze względu na nietypowy charakter wydarzenia, liczba biletów dostępnych w sprzedaży, będzie ograniczona.
Warto.

Odsłona pierwsza:

JERZY PRZEŹDZIECKI LIVE
Affin / Cocoon / Boshke Beats / Recognition
https://soundcloud.com/jprzezdziecki
https://www.facebook.com/Jurek.Przezdziecki

KINO OKO LIVE
http://www.certainkindofsolitude.net/
pledgemusic.com
http://www.kinooko.pl/
https://soundcloud.com/kino-oko
http://www.youtube.com/kinooko
http://www.facebook.com/kinooko

+ goście

START: 22:00
BILETY: 
20zł w przedsprzedaży [liczba ograniczona]
30zł w dniu wydarzenia [liczba ograniczona]

http://protokultura.interticket.pl/program/live29b-przezdziecki-live-kino-oko-live-goscie-2167

PATRONATY & PARTNERZY:

Trojmiasto.pl
Trójmiasto - wydarzysie.pl
Pitu Pitu Trójmiasto
Technowpierdol

 


ZAPRASZAMY!Zobacz LIVE 29B - Jerzy Przeździecki LIVE x Kino Oko LIVE + Goście na Facebooku


Dub Mass XXVI: Pandadread Sound System meets Roots Melody Sound System 10 WRZ 2016


"Dub to technika przetwarzania nagrań muzycznych (głównie z gatunku reggae) powstała na Jamajce w latach siedemdziesiątych XX w. [...] Współcześnie dub stał się osobnym gatunkiem muzycznym, obejmującym głównie instrumentalne nagrania, oparte przede wszystkim na transowym brzmieniu basu i perkusji, wzmocnionym przez specjalne efekty."

"Msza jest to forma wokalna lub wokalno-instrumentalna muzyki liturgicznej mająca budowę cykliczną."

Black Goodies Promotions zaprasza wszystkich, bez względu na płeć, pochodzenie, kolor skóry czy oczu, do gdańskiego klubu Protokultura na dwudziestą szóstą odsłonę Dub Mass. Na poprzednich dubowych mszach od basu Pandadread Sound System drżały fundamenty postoczniowej hali 29B. W sobotę, 10 września 2016 staną i zagrają na jednym parkiecie aż dwa sound systemy ciężkiego kalibru! Po jednej stronie sali, lokalny reprezentant, nieustraszony tropiciel agentury systemu instytucjonalnej przemocy - Pandadread Sound System. Po drugiej, pabianicki mistrz wagi ciężkiej, z głębokimi korzeniami i mocnym przekazem, po raz pierwszy w Trójmieście z własnym nagłośnieniem - Roots Melody Sound System. Przyszykujcie się na dwa razy więcej mocy, dwa unikalne brzmienia, dwa odmienne style, i jedną miłość - muzykę! Wyznawcy surowych i transowych brzmień roots i dub, których korzenie nierozerwalnie związane są z Jamajką, z pewnością nie będą zawiedzeni. Dla reszty to okazja do wzięcia udziału w nietypowym zjawisku, gdzie przez całą noc potężny bas potrząsa wnętrznościami, a rytm skutecznie zastępuje wszelkie używki.

Data: 10.09.2016, sobota
Miejsce: Klub Sztuki Alternatywnej Protokultura
Gdańsk Stocznia, ul. Niterów 29b
Start: 22:00
Wsparcie: 15 zł (osoby bezrobotne z aktualnym papierem z PUP - 10 zł)

O ciepły, bezkrwawy posiłek dodający sił niezbędnych w całonocnych tańcach zadba ekipa reggae bistro Amsterdam Box z Gdyni:https://www.facebook.com/amsterdambox1/

---------------------------------------------------------

Sound system to zjawisko sięgające korzeniami Jamajki lat ‘60 ubiegłego wieku, kiedy to mobline, często prowizoryczne systemy nagłośnieniowe dostarczały rozrywki ludziom z ubogich dzielnic Kingston. Towarzysząc narodzinom muzyki ska i kolejnych mutacji karaibskiej muzyki, jak reggae i dancehall, z czasem sound systemy przestały być jedynie rozrywką, a stały się ważnym zjawiskiem społecznym, głosem politycznym oraz bezprecedensowym elementem kulturotwórczym.

Najlepsze i najpopularniejsze sound systemy wyłaniane były tradycyjnie podczas tzw. sound clashy, podczas których na jednym parkiecie grało na przemian 2 lub więcej sound systemów. Publika owacjami wybierała ten, który tej nocy mocniej brzmiał, miał lepszy kontakt z publicznością, a przede wszystkim grał lepsze utwory.

Wraz z emigrantami idea sound systemu przepłynęła do Wielkiej Brytanii, skąd od lat skutecznie zaraża resztę kontynentu. Kilka lat temu zjawisko przywędrowało także do Polski, m.in. za sprawą trójmiejskiego Pandadread Sound System i pabianickiego Roots Melody Sound System, które po ponad 2 latach przerwy, ponownie staną i zagrają obok siebie 10 września w Gdańsku podczas XXVI edycji cyklu Dub Mass.

Roots Melody Sound System to zawiązany w 2011 roku kolektyw pasjonatów muzyki reggae z Pabianic, który postawił sobie za cel przekazywanie ludziom pozytywnych, kojących wibracji i korzennych wiadomości za pomocą muzyki. Roots Melody tworzą Ras Qki, Mic Liper, JR, ich głośniki, oraz ekipa cennych współpracowników, bez których nie odbyła by się żadna ich sesja. W 2012 roku nakładem ciężkiej pracy stolarskiej stanęła pierwsza konfiguracja ścianki głośników Roots Melody, która od tego czasu, aktywnie i nieprzerwanie animuje lokalną scenę muzyczną oraz edukuje młodzież w kwestiach równości i wyzbywania się wszelkich uprzedzeń. Selekcja Roots Melody to korzenne reggae i dub podane w formie inspirowanej soundsystemowymi mistrzami z Wielkiej Brytanii i Jamajki. Silnemu brzmieniu basu i perkusji oraz pięknym melodiom wtóruje świadomy przekaz w rub-a-dubowym stylu. Yes Jah, music without roots? No way!!

Pandadread Soundsystem to półtoratonowa tuba propagandowa, skupiająca wokół siebie selektorów i wokalistów z Trójmiasta i okolic. Operatorzy sound systemu bratrat i DHS, czerpiąc pełnymi garściami z tradycji muzyki jamajskiej, w swojej selekcji eksperymentują z jej współczesnymi, elektronicznymi wcieleniami. Przez ponad 10 lat aktywności na polskiej scenie reggae, trójmiejski kolektyw dorobił się wiernej publiki i opinii najlepszej selekcji dub na Pomorzu. W międzyczasie, śladem jamajskich i brytyjskich sound systemów, konsekwentnie budowali własne, nastawione na skuteczność w niskich częstotliwościach nagłośnienie. Latem 2009 roku zrealizowali swoje plany, stając się pierwszym dubowym Sound Systemem na północ od stolicy. Rytm, wolność i kontestacja systemowego aparatu przemocy są przesłaniem, które wyraźnie bije z przemyślanego doboru prezentowanych przez Pandadread Sound System utworów, wzywając do tańca, świadomości oraz dobrej zabawy w każdym momencie życia.

https://www.facebook.com/rootsmelody/
http://www.pandadread.reggaenet.pl/

---------------------------------------------------------

Współpraca i patronaty:

http://www.trojmiasto.pl/
http://www.blackgoodies.com/
http://www.toksyna.fm/
http://www.protokultura.pl/
http://www.dubmassive.org/
http://www.reggaenet.pl/
http://www.riddim.pl/
https://www.facebook.com/amsterdambox1/

------------------------------------------------------------------------

All tribes welcome!Zobacz Dub Mass XXVI: Pandadread Sound System meets Roots Melody Sound System na Facebooku


Live Tribute to Rammstein 16 WRZ 2016


Niemiecka grupa RAMMSTEIN to niezaprzeczalnie najbardziej rozpoznawalny zespół industrial-metalowy zespół na świecie. Podczas koncertów z ogólnopolskiej trasy "LIVE Tribute to Rammstein" usłyszycie ponad 1,5 godziny muzyki na żywo z repertuaru najpopularniejszego muzycznego towaru eksportowego z Niemiec. Materiał składający się z 20 utworów grupy Rammstein został rozpracowany przez kolektyw muzyków aktywnie udzielających się na Trójmiejskiej scenie muzycznej, w szczególności podczas koncertów z cyklu "Tribute to..". Koncert "Live Tribute to Rammstein" to doskonała okazja na reminiscencję koncertu grupy Rammstein 27 sierpnia we Wrocławiu.

promo: https://youtu.be/Q0if9j2smjU
live: http://youtu.be/zAFKkun9rE4?t=22m32s

Bilety: 20zł 

Tribute to RAMMSTEIN zagrają:
Arkadiusz 'Aretzki' Zych - wokal
Dariusz 'Felek' Feluś - gitara, wokal
Marcin Bukowski - gitara
Adam 'Toffik' Wołoszczuk - klawisze, sample
Dominik 'Demon' Chojnacki - bass
Marcin 'Kotar' Kotarbiński - perkusja

+ AFTER PARTY

Rozkład jazdy:
20:00 Otwarcie
21:00 Koncert "LIVE Tribute to RAMMSTEIN"
23:00 Afterparty 

ZAPRASZAMY!Zobacz Live Tribute to Rammstein na Facebooku


Festiwal Konopny 17 WRZ 2016


Wszystko o konopiach w jednym miejscu. 
 

IndorShop.pl oraz higrow.pl zapraszają na kolejną edycję Festiwalu Konopnego, 
który odbędzie się już 17 września w Gdańsku, w klubie PROTOKULTURA przy ul. Niterów 29B (TEREN STOCZNI).


Ideą Festiwalu jest promowanie pozytywnych aspektów wynikających z wykorzystywania konopi w życiu codziennym. 
 

Tym razem część edukacyjną stanowić będą specjalnie przygotowane punkty informacyjne, 
gdzie każdy z uczestników będzie miał okazję poszerzyć swoją wiedzę m.in. z zakresu: 

 

  • Medycyny konopnej (Bogdan Jot oraz KonopieLecza.pl),
  • Konopnego budownictwa (Jakub Guss)
  • Uprawy konopi przemysłowych (Hemp me Free)
  • Wyrobu tkanin z konopi (All of Hemp)
  • Gotowania z użyciem produktów konopnych (Hemp Yourself)
  • Racjonalnego i efektywnego wykorzystania konopi (Wolne Konopie)


Wewnątrz budynku rozstawiony zostanie mały Targ Konopny. 
Nie zabraknie fachowej literatury, fajek wodnych, waporyzatorów, młynków, 
artykułów kolekcjonerskich w postaci nasion, ciuchów uszytych z konopi, 
konopnych wypieków, a także growboxów, lamp czy nawozów. 

Fanów dobrej sztuki zapraszamy na Street Art JAM. Podczas Festiwalu Artyści z różnych stron 
Polski będą prezentować swoje umiejętności na murach Protokultury. (więcej w dziale STREET ART). 

Na miejscu pojawi się również Redakcja SPLIFF, która zadba o to, aby każdy z uczestników 
otrzymał własny egzemplarz najlepszej Gazety Konopnej w Polsce! 
Nie zabraknie ekipy Wolnych Konopi wraz z ich wesołym Gandziobusem! 

Na scenie plenerowej zagra Dj Kangur (Poznań) – dobra wiadomość dla miłośników oldschoolowych brzmień prosto z winyli. 
Natomiast scenę w klubie rozkręcą Panowie z trójmieskiego kolektywu No Duck Crew 
w składzie: Snake, Kadubra i Cubeman oraz poznański Soundsystem Kukabara. 

Goście specjalni: Mr Jose, Bogdan Jot 

Zapraszamy na Festiwalowy fanpage: facebook.com/festiwalkonopny 
oraz do video relacji z I Edycji: www.youtube.com/watch?v=gGsjUpcGXNM * * * 
 

CENA BILETÓW: 20 PLN (przedsprzedaż) / 25 PLN (w dniu imprezy)DO ZOBACZENIA! 

 

www.fb.com/festiwalkonopny
---
www.festiwalkonopny.pl
edycja: GDAŃSK
---
www.youtube.com/watch?v=gGsjUpcGXNMZobacz Festiwal Konopny na Facebooku


The True Blasphemy Night Act 5 15 PAŹ 2016


Daeth metalowa uczta dla maniaków konkretnego jebnięcia.
Cztery zespoły, których członkowie wiedzą jak obsługiwać sprzęt grający,
żeby powodować śmierć i zniszczenie.
Atmosfera oparówch siarki, bulgotu smoły wylewającej się z głosników, bluźnierczych ryków z otchłani piekła,
będzie powodowała machanie banią i rzucenia się w wir pod scenę.
Długo stać czy siedzieć z browarem się nie da.
Jeżeli ktoś ma wątpliwości ,to niech zerknie na linki poniżej. 

Anthem

https://www.youtube.com/watch?v=FKPcJmX8Nl0

Offence

https://www.youtube.com/watch?v=Tp7CAx18fGw

Kingdom

https://www.youtube.com/watch?v=yX1vC2ZyTxk&index=2&list=PLtThx9roUWilITxhJK411J4S6Fi7kHkV0&nohtml5=False


Genital Putrefaction

https://www.youtube.com/watch?v=uFMM0xonw5E&nohtml5=FalseZobacz The True Blasphemy Night Act 5 na Facebooku


Halloween 2016 29 PAŹ 2016


Czas na Halloween!


►MAIN STAGE:

♪ DERANGO LIVE ACT - 2HRS [Sanaton Records - Szwecja]
http://sanatonrecords.com/
https://soundcloud.com/derango
♪ SOURONE LIVE ACT [Zenon Records - PL]
https://soundcloud.com/sourone
♪ NAMROLL [The Cure/Medulla Oblongata - Izrael]
https://www.facebook.com/dj.namroll
https://soundcloud.com/dj-namroll
♪ DITCH [Medulla Oblongata - PL]
https://soundcloud.com/medulla-oblongata-music
♪ HAVAYA [3d Vision - PL]
https://www.mixcloud.com/havaya/
♪ KJUB [Medulla Oblongata - PL]
https://www.mixcloud.com/kjub/
♪ KUCZER [Cronomi Records/Shiva Space Technology - PL]
https://www.mixcloud.com/kuczer/
♪ OCHEN [LeśnaSzajka/Medulla Oblongata -PL] 
https://soundcloud.com/ochen_lsmo
♪ SPECIAL FX [Medulla Oblongata - PL]
https://soundcloud.com/special_fx

►ALTER STAGE:

♪ ARAYAN [Equinox Project - PL]
https://www.mixcloud.com/piotr-arayan-kuśmierz/
♪ BLADZINSKY [Medulla Oblongata - PL]
https://www.mixcloud.com/Bladzinsky/
♪ DAMON [Chillumafia - PL]
https://soundcloud.com/chillumafia
♪ MAYSTER [Protokultura - PL]►DEKORACJE:
2deko [PL]
- MAYSTER

►RĘKODZIEŁO:
Chillina handmade
Muchy Di

►UV BODY PAINTING
wer kat art

►GALERIA:
wer kat art
?

►GASTRO:
- Krochmalowe Wypieki
?

►START: 20:00
►BILETY: 25złZobacz Halloween 2016 na Facebooku


Najbliższa impreza


Skok w Rock (i nie tylko)
Mordercza potańcówka powraca. Tym razem widzimy się w gdańskiej Protokulturze! Zaserwujemy energetyczne sety złożone z rocka,, electro, alternativ, heavy reggae itp. Mamy w planie porwać Was do tańca i nie wypuścić aż do rana. Prowadzenie: Beatless & Mucha Wstęp- 10zł(tylko dla osób pełnoletnich).
26
SIE
2016
22:00

Jam na Stoczni!
Jam na Stoczni, czyli coponiedziałkowe muzykowanie w Protokulturze! Zapraszamy chętnych muzyków do grania na żywo, oraz słuchaczy głodnych improwizacji.
29
SIE
2016
20:00

protoTYPY
ProtoTYPY to środa pełna muzyki! Gramy DnB/Techno/Deep/House/Chill/Reggae i wszystko to, co dobre! W barze promocje na piwko i wódeczkę ;) Startujemy o 20:00 Wjazd macie za friko!
31
SIE
2016
20:00